#172

Miloslav Chlupáč
(1920 – 2008)

Rybář na řece Li

Chlupáč Miloslav 1920 - 2008 - Rybář na řece Li
#172

Miloslav Chlupáč
(1920 – 2008)

Rybář na řece Li

203 zobrazení
250 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
11. 5. 2024 16:00

sign. PD Chlupáč M
olej/plátno
rozměry
70 x 80 cm
2002
datace autor
1920 - 2008

vzadu O42 R; rámováno

Malířské dílo Miloslava Chlupáče vyniká intimitou, barevnou čistotou a vnitřní monumentalitou a ústřední myšlenkou Chlupáčovy
tvorby je vyjádření blízkosti a vzájemných vztahů člověka, krajiny či předmětů všedního dne. Předložený obraz je ukázkou
jednoho z oblíbených autorových motivů noční krajiny za měsíčního svitu. Malíř se zde dotýká intimního vztahu člověka k místu v
krajině a malbu staví z čistých tvarů a linii vytváří propojením sytých barevných ploch v jistém řádu a přehledné soudržnosti.
Autorovo výtvarné myšlení se také vyznačuje ideou jednoty a celistvosti a Chlupáčovy obsahové i estetické principy jsou
nadčasové a zůstávají platné dodnes.